ponedeljek, 10. september 2012

NOV MODEL PRINTBOXA V CTK OMOGOČA TUDI SKENIRANJE

Kolegi Kolegi iz Printbox-a so v CTK postavili smo nov model kioska, ki omogoča tudi skeniranje. Vizija Printboxa, člana Ljubljanskega univerzitetnega inkubatorja, je, da bi uporabnik lahko tiskal kjerkoli in s katerekoli naprave - računalnika, mobilnega telefona ali USB-ključa. Nekaj tovrstnih rešitev je sicer že na trgu, Printboxovi prednosti pa sta celovita rešitev in naprava, ki je do okolja prijazna, tehnološko dovršena in cenovno dostopna. Njihova ciljna skupina so šole in fakultete. Prihranijo namreč lahko tako šole kot tudi šolarji, dijaki in študenti, ki lahko natisnejo le tiste vsebine, ki jih resnično potrebujejo za lažje učenje. Prinbox namreč sodeluje tudi z založniki, zato lahko uporabniki z naprave natisnejo tudi knjige oziroma posamezne sklope ali strani. Več o Printboxu lahko najdete v članku, ki je pred kratkim izšel v časopisu Dnevnik.