sreda, 7. oktober 2009

Springerjeve e-knjige tudi v bazi COBIB.SI

Obveščamo vas, da je IZUM opravil postopek paketnega prenosa zapisov za 9.411 e-knjig založnika Springer v lokalno bazo CTK ter v COBIB.SI. Knjige, ki jih je CTK kupila za potrebe uporabnikov Univerze v Ljubljani in so bile do sedaj najdljive le preko portala SpringerLink, lahko sedaj iščete tudi v bazi COBIB, tako kot ostalo gradivo. S tem je bil narejen velik korak k nadaljnjim paketnim prenosom bodočih nakupov. Uporabnike opozarjamo, da je iskanje teh knjig po ključnih besedah možno le v angleščini, saj paketni prenos ne omogoča avtomatskga prevoda teh besed v slovenščino!

Dostop je omogočen uporabnikom Univerze v Ljubljani z lokacij IP Univerze v Ljubljani, za registrirane uporabnike pa je možen tudi oddaljen dostop.

Bo t.i. "MARC efect" učinkoval tudi pri nas? Odvisno od uporabnikov!